Oblikovanje las mnogim iz nas povzroča težave. Od izbire dobrega šampona, balzama, maske za lase do oblikovanja las.
Vas skrbi, ali je sušenje s sušilnikom za lase škodljivo? Je priporočljivo, uporabiti sušilnik takoj po umivanju las, ali jih pustiti, da se naravno sušijo? Odgovor ni povsem jasen, veliko je odvisno od strukture las in tudi učinka, ki ga želimo s sušenjem doseči. Pomembna je tudi redna prehrana las od zunaj in od znotraj, ki lasem doda potrebne vitamine in minerale, da bodo vaši lasje zdravi in čudoviti.
Sušenje las, glede na tip vaših las
Vsak las ima svojo strukturo in zahteva drugačno nego. Mokri lasje so bolj občutljivi na poškodbe in lažje se lomijo – so manj odporni. Ne priporočamo česati mokrih las, močno jih drgniti, niti spati s mokrimi lasmi – tako tvegamo, da se z drgnenjem bodo polomili. In tudi jutranji pogled v ogledalo ne bo nič lepega in veselega, če zaspimo s mokrimi lasmi.
Če gre za tanke in redke lase, je priporočljivo, da jih po umivanju posušite. Ta vrsta las je nagnjena k mehanskim poškodbam, ko so mokri, zato jih je boljše sušiti s sušilnikom pri nizki temperaturi. Nežnejši način sušenja tankih las je, da sušilnik ne uporabimo takoj po umivanju, vendar jih najprej zavijemo v brisačo, da odstranimo odvečno vlago. Nasprotno gosti lasje niso tako občutljivi in ne ogrozi jih niti ležanje v postelji s mokrimi lasmi brez sušenja s sušilnikom ali naravne posušitve. So bolj odporni in trdni in zdržijo več, tudi če so vlažni. Sušenje s sušilnikom s pravilno nastavljeno temperaturo takim lasjem nikakor ne škoduje.
Osnovni principi sušenja las
- Pred sušenjem las si ne naredite pot v lase, saj s tem preprečite naravno padanje las. Bolje je, da lase sušite na vrhu glave in pihate zrak v vse smeri – naprej, nazaj, levo in desno.
- Volumen las dosežemo tako, da ji sušimo po celi dolžini las do obrvi. Strani pustimo gladke, zgornji del las mora izgledati višje s več volumna.
- Lase oblikujemo s pomočjo krtače, s katero jih nežno, vendar ne boleče nategnemo.
- Nikoli las ne sušimo s glavo navzdol. Sicer jim to doda nekaj volumna, vendar samo po straneh, nikoli na vrhu glave. Priporočamo sušiti od leve proti desni strani in nasprotno, ali pa glavo nežno obrniti na strane.
- Mokrih las ne sušimo z vročim zrakom, ker jih lahko poškodujemo. Idealno je, da jih najprej pustite, da se naravno posušijo in nato uporabite sušilnik za lase pri nizki temperaturi. Ko so lasje povsem suhi, lahko povečate temperaturo in oblikujete pričesko.
Koristni triki za sušenje las
Ali sušenje s sušilcem škoduje vašim lasem?
Res je, da pogosta uporaba sušilnika za lase pri visoki temperaturi lasem škoduje. Vendar je dovolj, da sušilnik nastavite na hladni, oziroma vlažni zrak in temperato povečate v zaključku. Tako vaši lasje ne bodo trpeli. Med sušenjem uporabljajte krtačo z naravnimi ščetinami, ki bo zagotovila, da bo zrak krožil enakomerno od korenin h konicam. Tako se bo zaprla površina las in bodo izgledali gladki, zdravi in sijoči.
Sušenjem do gladkih las
Čudovito gladke lase dosežemo s sušilnikom, vendar na vse vpliva tudi debelina in kakovost las. Priporočamo pred sušenjem na lase nanesti serum ali fluid za glajenje las in posušiti jih s pomočjo velike ravne krtače, vedno od korenin po konice. Na koncu lase lahko še nežno likate – učinek gladke pričeske je popoln, če konice las s likalnikom nekoliko zavihate smerom navznoter.
Učinek posušenih las kot iz salona
Je to zelo enostavno in lahko to naredimo tudi doma! Ko sušite lase, usmerite tok zraka vedno v drugo smer. Spreminjanje smeri in velika krtača, katero bomo v zaključku potegnili skozi lase smerom od spredaj nazaj , lahko naredi odlični učinek posušenih las kot od frizerja. Potem samo lase fiksirajte z pršilom in ste pripravljeni.
Lasje s volumnom po zaslugi sušilnika za lase
S ustrezno tehniko sušenja lahko dosežemo volumen tudi pri dolgih laseh. Začnite tako, da do ročno posušenih las nanesete po dolžini in na konice utrjevalec. Korenine las popršite s pršilom za volumen las in nato jih posušite s sušilnikom za lase. Pri koreninah uporabljajte veliko okroglo krtačo, s katero vlečete pramen za pramenom, dokler niso vsi lasje popolnoma suhi. Lase posušimo z toplim zrakom, nato spremenimo temperaturo na hladni zrak, s čimer bomo fiksirali smer pramenov. V zaključku lase popršite s lakom za lase.